Finlandia x Strefa Kultywator

Finlandia x Strefa Kultywator

15 wrz, 2013 - Przez

Prace nad muralem

Na początku sierpnia tego roku otrzymaliśmy od naszej zaprzyjaźnionej menadżerki Strefy Kultywator – Asi Maciaszczyk – propozycję uczestnictwa w bardzo ciekawym projekcie. W ośmiu klubach w całej Polsce, młodzi artyści mieli za zadanie zaprojektować i namalować murale indoorowe inspirowane różnymi odmianami wódki Finlandii.

W Strefie Kultywator, jako jedynym klubie w Poznaniu wytypowanym do projektu, dziewczyny z Kiosk Studio wzięły na warsztat Finlandię ® 101°. Naszym zadaniem było przygotowanie z tego wydarzenia video relacji przeznaczonej na fanpage firmy. Ustaliliśmy, biorąc pod uwagę jego przeznaczenie, że film ma mieć około 5 minut i być dość dynamicznie zrealizowany W czasie dwóch dni zdjęciowych zarejestrowaliśmy przeszło godzinę materiału, korzystając głównie z Nikona D7000 z obiektywami Nikkor 50mm f/1.4, 35mm f/1.8 i 18-200mm f/3.5-5.6, ponieważ nasze studio w tym czasie jeszcze formalnie nie funkcjonowało i nie dysponowaliśmy FS700ką czy Blackmagic Cinema Camera.

50ka ze swoim świetnym bokehem i plastycznością, pozwoliła nam na świetne ujęcia wydobywające szczegóły, jak chociażby kręcone „z ręki” robienie drinka. Jednym z najbardziej efektownych ujęć jest też timelapse z GoPro zawieszonego pod sufitem, nad głowami dziewczyn. Prosty środek, który pozwolił nam bardzo udynamicznić produkcję.

W postprodukcji użyliśmy muzyki producenta stale współpracującego z Klubem – Mike’a Pandy. Pod nią też dostosowany jest montaż – szybki dynamiczny i z dość dużą ilością efektów typu burn, flash czy gradingu w stylu „vintage”. Dzięki temu film nie nudzi, a wypowiedzi Artystek czy Asi Maciaszczyk słucha się z zaciekawieniem.

 


Share!